Angel has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Edit this entry  
09
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jim Gaffigan: Noble Ape

Jim Gaffigan: Noble Ape

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry