Sort by

Agus Aluhé has logged 456 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Whisky

Whisky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Tammy

Tammy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
asdfmovie12

asdfmovie12

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
asdfmovie11

asdfmovie11

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry