Sort by

adèle has logged 17 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry