• Prey

    ★★★½

  • They/Them

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Wake Up, Leonard

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Peter von Kant

    ★★½

  • Exploited

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • PussyCake

    ★★★

  • A Colônia

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • The First Fallen

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Venus in Nykes

    ★★★★

  • Welcome to Hell

    ★★★

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Macho Carne

    ★★★★½

  • Zeros and Ones

    ★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Unlearning to Sleep

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The City of Abysses

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★★

  • It Is Not the Brazilian Homosexuals Who Are Perverse, But the Situation in Which They Live

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Falas da Terra

    ★★★

  • A Ship of Madness: Deeper and Higher with Pazucus

    ★★½

  • Nothing good comes after your 30's

    ★★★★

  • Hotel Poseidon

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Sex and Revolution

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★