Sort by
  • Silent Night

    ★★★

  • Thanksgiving

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★

  • Metalocalypse: Army of the Doomstar

    ★★★

  • Command Z

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • La Chimera

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Club Zero

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Strange Way of Life

  • While The Night Falls

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Renfield

  • Roses, Pink and Blue

  • South Los Angeles Street

  • 2cent / 10coil

  • Shin Kamen Rider

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • You are not here

  • Feet in Water, Head on Fire

    ★★★

  • Tension Envelopes

  • Afire

    ★★★½

  • Ramona

    ★★★½

  • Inside

    ★★★

  • Mad Fate

    ★★★½

  • Reality

    ★★★½

  • Forms of Forgetting

    ★★½

  • That Day, on the River

    ★½

  • BlackBerry

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★

  • Love At First Byte

  • Last Things

    ★★★★

  • Flora and Son

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Going Varsity in Mariachi

    ★★★½

  • Eileen

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Milisuthando

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • A Common Sequence

    ★★★

  • Diomysus

  • Going to Mars: The Nikki Giovanni Project

    ★★★½

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★½

  • Grasshopper

  • M3GAN

    ★★★★

  • To Do

  • Moomin

  • Suzume

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Example # 35

  • The Murmuring

    ★★★