Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Edit this entry  
02
Plus/Minus

Plus/Minus

×
★½
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Edit this entry  
02
Butch Jamie

Butch Jamie

2008
×
★½
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Jack and the Cuckoo-Clock Heart

Jack and the Cuckoo-Clock Heart

2013
×
★½
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
Edit this entry  
08
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Rafiki

Rafiki

2018
×
Edit this entry  
28
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Chappie

Chappie

2015
×
★½
Edit this entry  
17
2 In the Bush: A Love Story

2 In the Bush: A Love Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Mamaboy

Mamaboy

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Hugo

Hugo

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★½
Edit this entry  
29
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
½
Edit this entry  
29
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
We Are Thr3e

We Are Thr3e

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★½
Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
½
Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Enchanted April

Enchanted April

1991
×
★★½
Edit this entry  
13
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★½
Edit this entry