• Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Acting

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Prehistoric Planet

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Still Life

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • AEW Revolution

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Sons And Daughters Of Nothing

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Outfit

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

    ★★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★½

  • Help

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★