Sort by
  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • 63 Up

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Gift: The Journey of Johnny Cash

    ★★★★

  • The Hottest August

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • America

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Easter Snap

    ★★★★

  • In the Absence

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Monrovia, Indiana

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Roll Red Roll

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Bisbee '17

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★

  • Jane

    ★★★★★

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★

  • Human Flow

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★

  • Project X

    ★★★★

  • Abacus: Small Enough to Jail

    ★★★★

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★

  • Risk

    ★★★★★

  • In Jackson Heights

    ★★★★

  • No Home Movie

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Citizenfour

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Crash Reel

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Interrupters

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Bruce Springsteen: The Promise – The Making of Darkness on the Edge of Town

    ★★★★★

  • Carlos

    ★★★★

  • The Oath

    ★★★★

  • White Material

    ★★★★

  • The Baader Meinhof Complex

    ★★★★

  • My Country, My Country

    ★★★★

  • Colossal Youth

    ★★★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★

  • A History of Violence

    ★★★★

  • Enron: The Smartest Guys in the Room

    ★★★★

  • The Fog of War

    ★★★★★

  • Ten

    ★★★★

  • Decasia

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • La Ciénaga

    ★★★★★

  • In Vanda's Room

    ★★★★

  • The Gleaners and I

    ★★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★★

  • Galaxy Quest

    ★★★★★

  • The Insider

    ★★★★★

  • The Wind Will Carry Us

    ★★★★

  • Beau Travail

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • The Limey

    ★★★★★

  • Out of Sight

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Little Dieter Needs to Fly

    ★★★★★