• Senior Year

    ★★

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ½

  • A Christmas Dance Reunion

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Anything Goes

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Father Christmas Is Back

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Falling for Figaro

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Queenpins

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½