Sort by

aly11 has logged 335 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Love Story

A Christmas Love Story

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marrying Father Christmas

Marrying Father Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mrs. Miracle

Mrs. Miracle

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Pie

American Pie

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Entity

The Entity

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry