Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Far from the Tree

Far from the Tree

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oasis

Oasis

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry