• All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Alter Me

  • Mank

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Archenemy

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The Sleepover

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • Irresistible

    ★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • The Occupant

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★