andres has logged 35 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
Edit this entry  
29
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Edit this entry  
19
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sunday Beauty Queen

Sunday Beauty Queen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buried

Buried

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Son

Your Son

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry