aly has logged 73 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kath & Kimderella

Kath & Kimderella

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Planet FIFA

Planet FIFA

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Open Season

Open Season

2006
×
★½
Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Staten Island Summer

Staten Island Summer

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
I Do (but I Don't)

I Do (but I Don't)

2004
×
½
Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Balls Out

Balls Out

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Edit this entry