Sort by

alyna has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Edit this entry  
12
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
After

After

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry