RSS feed for alyssa
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Lion

Lion

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry