RSS feed for Alyssia Alger

Alyssia Alger has logged 17 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry