• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • American Dynasties: The Kennedys

    ★★★★

  • 11.22.63

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • Cars

    ★★★★½

  • Fever Pitch

    ★★★½

  • The Notebook

    ★★★★½

  • Shrek 2

    ★★★½

  • Elf

    ★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • A Walk to Remember

    ★★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Space Jam

    ★★★½

  • Jumanji

  • Billy Madison

    ★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Capricorn One

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • The Many Adventures of Winnie the Pooh

    ★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Steamboat Willie

    ★★★