Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry