Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bones

The Bones

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
Edit this entry  
30
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boo

Boo

1932
×
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Junior

Junior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry