• 365 Days: This Day

  • A Royal Runaway Romance

    ★★★

  • Lalitham Sundaram

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Bro Daddy

    ★★★

  • Hridayam

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Insecure: The End

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • The Starling

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • One

  • Deadly Illusions

    ½

  • The Priest

  • Girl in the Basement

    ½

  • Thirike

  • Drishyam 2

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Saajan Bakery Since 1962

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Fatale

  • Wonder Woman 1984

  • Indoo Ki Jawani

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Namaste Wahala

  • The Call

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Soorarai Pottru

  • Holidate

  • The Undoing

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★