Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Radhe Shyam

Radhe Shyam

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Edit this entry  
08
A Royal Runaway Romance

A Royal Runaway Romance

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bro Daddy

Bro Daddy

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Lalitham Sundaram

Lalitham Sundaram

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hridayam

Hridayam

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brave Blue World: Racing to Solve Our Water Crisis

Brave Blue World: Racing to Solve Our Water Crisis

2019
×
Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
Tomorrow

Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
19
Peranbu

Peranbu

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
11
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
Edit this entry  
15
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
07
Jodhaa Akbar

Jodhaa Akbar

2008
×
Edit this entry  
31
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry