Sort by

amanda has logged 19 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 33

The 33

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★½
Read prior review Edit this entry