Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Love Life

Love Life

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Fremont

Fremont

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before, Now & Then

Before, Now & Then

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Adults

The Adults

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
Madeleine Collins

Madeleine Collins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Jules

Jules

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Edit this entry  
03
The Unknown Country

The Unknown Country

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Afire

Afire

2023
×
★★
Edit this entry  
17
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Compensation

Compensation

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
America

America

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Illusions

Illusions

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Edit this entry  
12
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Edit this entry