Jacob has logged 56 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Madame

Madame

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Josie

Josie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Furlough

Furlough

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bitch

Bitch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Antarctic Journal

Antarctic Journal

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Submission

Submission

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Outrage

Outrage

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hannah

Hannah

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry