Sort by

Jacob has logged 28 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
11
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★½
Edit this entry  
02
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fruition

Fruition

2018
×
Read the review Edit this entry