Sort by

Jacob has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Rosie

Rosie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry