Sort by

Jacob has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Edit this entry  
17
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★
Edit this entry  
13
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry