RSS feed for amanda

amanda has logged 17 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Celine and Julie Go Boating

Celine and Julie Go Boating

1974
×
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Edit this entry  
05
Down to Earth

Down to Earth

1947
×
★★★
Edit this entry  
21
Emotion

Emotion

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
Edit this entry  
10
The Mermaid

The Mermaid

1904
×
Edit this entry  
27
Club of the Laid Off

Club of the Laid Off

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★
Edit this entry  
25
Cemetery of Splendour

Cemetery of Splendour

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alice

Alice

1988
×
★★★★★
Edit this entry