Sort by

amanda 💫 has logged 48 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Infection

Infection

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Circus Maximus

Circus Maximus

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Offering

The Offering

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Detention

Detention

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cursed: Dead Man's Prey

The Cursed: Dead Man's Prey

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry