• Metal Lords

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • The Invisible Thread

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Wasteland

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Intervenção

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★½

  • Anne+: The Film

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Beast

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Vicky and Her Mystery

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • Coven

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • O Cemitério das Almas Perdidas

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Valentina

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • T11 Incomplete

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • The Turning

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Better Days

    ★★★★★

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ★★★

  • And They Say I Am the Crazy One

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½