Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
When the Starlight Ends

When the Starlight Ends

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
T11 Incomplete

T11 Incomplete

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Invisible Thread

The Invisible Thread

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Anne+: The Film

Anne+: The Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
05
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wasteland

The Wasteland

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
The Beast

The Beast

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Intervenção

Intervenção

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vicky and Her Mystery

Vicky and Her Mystery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Valentina

Valentina

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
And They Say I Am the Crazy One

And They Say I Am the Crazy One

2019
×
★★★★
Edit this entry