Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Amsterdam

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Dois + Dois

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Get the Goat

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½