• Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★