• Fresh

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • No Time to Die

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Vai!

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Fireflies

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Quarta: Dia de Jogo

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Rifkin's Festival

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • BOOKANIMA: Andy Warhol

    ★★★

  • Circus Person

  • All the Bright Places

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Emma.

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Air Conditioner

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

  • Zombieland: Double Tap

  • The Atomic Adventure

    ★★★½

  • The Platform

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

  • The King

  • Joker

  • Ema

  • Seberg

    ★½

  • Marriage Story

  • A Rainy Day in New York

  • Protejam essa laje

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Distance Between Us and the Sky

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Invisible Life

  • The Lighthouse

  • Sorry We Missed You

  • Bacurau

  • Someone Great

  • Us

  • Pain and Glory

  • Good Boys

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Marighella

    ★★

  • The Golden Glove

  • The Yellow Night

    ★★

  • Divine Love

  • In the Heart of the World

  • The Edge of Democracy

  • Vice

  • Mary Queen of Scots

  • The Tobacconist