• Purple Hearts

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★★½

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★★

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • My Daughter's Killer

    ★★★

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★★

  • Love & Gelato

    ★½

  • The Wrath of God

    ★★★

  • Elvis

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★★★½

  • A Perfect Pairing

    ★★½

  • Toscana

  • Conversations with Friends

    ★★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Without Saying Goodbye

    ★★½

  • Umma

  • Deep Water

    ★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The In Between

    ★★½

  • Tall Girl 2

    ★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Through My Window

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Hatching

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Brazen

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Four to Dinner

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • A California Christmas: City Lights

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

    ★½

  • Red Notice

    ★★