• Turma da Mônica: Lições

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Angèle

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Far From the Tree

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Cuatro paredes

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

  • Audrey

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★