amanda has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Selena

Selena

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
24
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
21
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gay USA

Gay USA

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ó Paí Ó: Look at This

Ó Paí Ó: Look at This

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Early Spring

Early Spring

1956
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry