Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Time

Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Persona Non Grata

Persona Non Grata

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tove

Tove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★
Read the review Edit this entry