Hedvig has logged 37 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bed With Santa

In Bed With Santa

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
15
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
Read the review Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Record

On the Record

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry