• Licorice Pizza

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Love, Guaranteed

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Untitled

  • Dante: A Replication

  • Greenland

    ★★

  • Crickets

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Unsettling Scenes

  • Still Life.

  • MARA

  • A Smaller World

  • PHANTASY

  • Waiting

  • Chance

  • 1995

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Equinox

    ★★½

  • Depth of Field

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Pink Floyd - The Later Years Vol 2: P • U • L • S • E Restored & Re-Edited

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★★½

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • A Love Song for Latasha

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Cold Pursuit

  • Anxiety

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • The Christmas Chronicles

    ★★