amanda has logged 27 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
25
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Edit this entry  
21
Rio

Rio

2011
×
Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Penny Pincher!

Penny Pincher!

2016
×
★½
Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christmas in Evergreen

Christmas in Evergreen

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Exposed

Exposed

2016
×
★½
Edit this entry