Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Marvels

The Marvels

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Malu

Malu

2024
×
Edit this entry  
30
Suncoast

Suncoast

2024
×
Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Layla

Layla

2024
×
Edit this entry  
28
Good One

Good One

2024
×
Edit this entry  
28
Brief History of a Family

Brief History of a Family

2024
×
Edit this entry  
28
Black Box Diaries

Black Box Diaries

2024
×
★★★★
Edit this entry  
28
Girls Will Be Girls

Girls Will Be Girls

2024
×
★★★
Edit this entry  
28
Ibelin

Ibelin

2024
×
★★★
Edit this entry  
27
Union

Union

2024
×
★★★
Edit this entry  
27
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
Read the review Edit this entry  
27
Ponyboi

Ponyboi

2024
×
Edit this entry  
27
The Outrun

The Outrun

2024
×
Read the review Edit this entry  
27
Rob Peace

Rob Peace

2024
×
Edit this entry  
27
In the Summers

In the Summers

2024
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kneecap

Kneecap

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daughters

Daughters

2024
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kidnapping Inc.

Kidnapping Inc.

2024
×
Edit this entry  
26
Veni Vidi Vici

Veni Vidi Vici

2024
×
Read the review Edit this entry  
26
Dìdi (弟弟)

Dìdi (弟弟)

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pisko the Crab Child Is in Love

Pisko the Crab Child Is in Love

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Swim

Night Swim

2024
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Death

Little Death

2024
×
Edit this entry  
25
Love Machina

Love Machina

2024
×
Read the review Edit this entry  
25
The American Society of Magical Negroes

The American Society of Magical Negroes

2024
×
Edit this entry  
25
Your Monster

Your Monster

2024
×
Read the review Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sasquatch Sunset

Sasquatch Sunset

2024
×
Read the review Edit this entry  
24
Exhibiting Forgiveness

Exhibiting Forgiveness

2024
×
Edit this entry  
24
Eternal You

Eternal You

2024
×
Edit this entry  
24
In a Violent Nature

In a Violent Nature

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Swim

Night Swim

2014
×
Edit this entry  
23
Freaky Tales

Freaky Tales

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Winner

Winner

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krazy House

Krazy House

2024
×
Read the review Edit this entry