• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Zack Snyder's Justice League

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • We Can Be Heroes

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Onward

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • mid90s

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Outlaw King

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★