amanda has logged 12 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen

Fallen

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry