RSS feed for Crow
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pinocchio 3000

Pinocchio 3000

2004
×
Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
24
The Trigger Effect

The Trigger Effect

1996
×
Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Edit this entry  
20
Captivity

Captivity

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Burnt

Burnt

2015
×
Edit this entry  
19
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Swimfan

Swimfan

2002
×
Edit this entry  
16
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★
Edit this entry  
13
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★
Edit this entry  
10
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
Edit this entry  
10
The Return

The Return

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Edit this entry  
05
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Attraction

Attraction

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roadkill

Roadkill

2011
×
Edit this entry  
22
Undertow

Undertow

2004
×
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Edit this entry  
17
Identity

Identity

2003
×
Edit this entry  
17
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mud

Mud

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Can Dialectics Break Bricks?

Can Dialectics Break Bricks?

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thin

Thin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Edit this entry  
10
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
New York New York

New York New York

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Fire Down Below

Fire Down Below

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
01
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
★★
Edit this entry