• Black Widow

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • An American Pickle

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

  • The F**k-It List

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Modern Whore

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • The Photograph

    ★★

  • Emma.

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Basic

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½