• Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★

  • Esterno Notte (parte I)

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Settembre

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Leonora addio

    ★★★

  • ⨂

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Diabolik

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Something's Coming: West Side Story

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Louise

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Milano di carta

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Vitti d'arte, Vitti d'amore

    ★★★

  • Marilyn's Eyes

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★½

  • Blue Curry

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

    ★★★★

  • Editing

    ★★★½

  • Babatoura

    ★★★

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • America Latina

    ★½

  • Ennio: The Maestro

    ★★★½

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Giulia

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★