Sort by

Adam has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blush

Blush

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Searchers

The Searchers

1956
×
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Dr. No

Dr. No

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burrow

Burrow

2020
×
Read prior review Edit this entry