Sort by

connor has logged 668 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Epilogue

Epilogue

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Confessions of an Opium Eater

Confessions of an Opium Eater

1962
×
★★★
Edit this entry  
29
Born to Raise Hell

Born to Raise Hell

1975
×
★★½
Edit this entry  
29
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
29
So Sure of Nowhere Buying Times to Come

So Sure of Nowhere Buying Times to Come

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
I'd Climb the Highest Mountain

I'd Climb the Highest Mountain

1951
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Liberation

Black Liberation

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Yeats Country

Yeats Country

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chakra

Chakra

1972
×
★★★½
Edit this entry  
27
Light

Light

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Errigal

Errigal

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beara

Beara

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oisín

Oisín

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pepito

Pepito

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Momentum

Momentum

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
REQUIEM

REQUIEM

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
San Francisco Chronicle Commercial

San Francisco Chronicle Commercial

1950
×
★★★
Edit this entry  
23
Meditation

Meditation

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
OM III

OM III

1972
×
Edit this entry  
17
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Mysterious Journey

Mysterious Journey

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Le Tempestaire

Le Tempestaire

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Floating By Eagle Rock / She is Asleep

Floating By Eagle Rock / She is Asleep

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Rue Pouchkine

Rue Pouchkine

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
My Song Is Sung

My Song Is Sung

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Corridors

Corridors

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gulf Transmission

Gulf Transmission

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Bud

Bud

2021
×
★★
Edit this entry  
07
No Place to Rest

No Place to Rest

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
In This Valley, My Heart Is Buried Deep

In This Valley, My Heart Is Buried Deep

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Heatstroke

Heatstroke

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
Granular Synthesis: Modell 5

Granular Synthesis: Modell 5

1994
×
★★★½
Edit this entry